آموزش بازی با نقش Carry

Carry یا Position 1 به هیرویی گفته میشود که بیشترین نیاز را به Gold و Experience دارد.
در اوایل بازی ضعیف و در اواخر بازی قوی هستند(کلیدی ترین نقش در آواخر بازی)،کری ها برای ایفا کردن نقش خود در اواخر بازی به آیتم های خیلی خوب و گران قیمت نیاز دارند برای همین در اوایل بازی بیشتر وقت آنها به پول در آوردن و کسب تجربه اختصاص داده میشود.

چگونه یک Carry خوب باشیم؟

مرحله اول، خرید اول

اولین مرحله این هست که شما برای اولین بار چه آیتمی میخرید. معمولا آیتم های پیشنهادی عبارت هستند از:

 

quelling-blade

quelling blade

که باعث میشود شما به هر کس [به جز hero ها] در ضربه خسارت اضافی وارد کنید.

stout-shield

stout shield

که باعث میشود دشمن به شما در هر ضربه خسارت کم تری وارد کند.

tango

tango

healing salve

healing salve

که باعث ترمیم HP شما میشود و برای شما خیلی حیاتی هست.
شما باید در نظر داشته باشید که اگر در مقابل شما هیرو های harasser یا اذیت کننده وجود دارن شما اول از همه به آیتم های تدافعی نیاز دارید و بعد از اون آیتم هایی که HP شما رو ترمیم کنند.
اگر در مقابل شما هیرویی نیست که به همین راحتی ها شما را اذیت کنید پیشنهاد من هست (البته فقط برای هیرو های Melee).

مرحله دوم، انتخاب LINE

حتما در انتخاب مکانی که برای کسب درآمد انتخاب میکنید توجه داشته باشید. این نکته خیلی مهم هست که در لاینی حضور داشته باشید که بتوانید بیشترین سود رو از Creep ها ببیرید. برای هیرو های Dire لاین TOP و برای هیرو های Radiant لاین Bottom پیشنهاد میشود.

مرحله سوم، Last Hit یا ضربه آخر

اگر شما کسی باشید که ضربه آخر را به creep وارد کند و باعث کشتن اون شوید ب شما بین ۳۵ تا ۵۰ طلا داده میشود. هر ۳۰ ثانیه ۴ creeps وارد لاین میشوند. این خیلی مهم هست که شما بتوانید همه این چهار تا رو last hit یا به طور مخفف LH کنید. یکی از اصلی ترین راه های کسب در آمد LH کردن creep های دشمن هست.برای ای که کارتون توی LH کردن راحت تر بشه میتونید از ایتم quelling-blade استفاده کنید.
نکته: آمدن Creep های دشمن زیر Tower شماTباعث کشتن اکثر Creep ها به دست تاور میشود و این یکی از دلایلی هست که موجب پایین امدن میزان کسب طلای شما میشود.

مرحله چهاروم، لطفا نمیرید!!

یکی بد ترین اتفاق هایی که میتونه برای یک Carry در بازی روخ بده مردن به هر دلیلی هست! مردن باعث میشه شما از بازی عقب بمانید و XP و GOLD از دست بدهید و لحضه ای که کشته میشوید بازی از شما مقداری پول کم میکتد به در اوایل بازی این مقدا ناچیز و در آواخر بازی این مقدا زیاد و قالب توجه هست. برای برگشتن سریع به مکان قبلی باید TP استفاده کنید که موجب از دست دادن ۱۳۵ GOLDS میشود و اگر هم نخواید از TP استفاده کنید، زمانی نیاز باید صرف قدم زدن کنید تا به مکان قبلی برگردید. به یاد داشته باشید اولین دشمت شما در بازی مردن است! اگر بخوایم به هر کیلی که دریافت میکنید امتیاز ۱+ بدیم، در مقابل مردن امتیاز ۲- دارد.
نکته: هیچوقت برای کشتن یک دشمن جون خودتون رو به خطر نندازید.

مرحله پنجم، کسب درآمد از Jungle

مکان داره که تیم شما از نظر Control Map ضعیف باشه و این باعث بشه مشا در لاین برای فارم کردن یا کسب درآمد با مشکل برخورد کنید. در این صورت مکانی که برای کسب در آمده پیشنهاد میشود جنگل یا woods هست که باکشتن Creep هایی که در جنگل وجود دارن درآمد متوسطی دار داشته باشید. اگر میخواهید به جنگل بروید آیتم پیشنهادی
morbid-mask mask-of-madness که باعث میشود با هر ضربه شما مقداری از HP خود را ترمییم کنید) البته ایتم هایی که با این آیتم ساخته میشوند هم کار آمد هستند.

مرحله ششم، Towers Push یا نا بود سازی تاور ها

یکی دیگر از راه های کسب درآمد نابود کردن Tower های دشمن هست. اگر یک تاور دشمت به دست شما نابود شود ۵۰۰ GOLDS و اگر به دست یکی از متحیدین شما نابود شود ۲۰۰ GOLDS در یافت میکنید و اگر به دست دشمت Deny شود شما ۱۰۰ Golds در یافت میکنید که بد ترین حالت هست. بهتر است تا جای امکان تاور ها به دست Carry ها نابود شوند.
نکته: نابود کردن تاور به جز کسب درآمد،باعث Control Map بیشتر توسط تیم شما میشود و این یک امتیاز مثبت حساب میشود!

مرحله هفتم، زند مانده بعد از هر Fight یا جنگ گروهی

گر بتوانید بعد از هر جنگ گروه زنده بمانید این بک موفقیت بزرگ برای شما به حساب میاد. چرا؟؟ ۱_ اول از همه نمردید. ۲_طلایی که در جنگ کسب کردید رو با مردن از دست ندادید. ۳_ معمولا بعد از جنگ تعدادی از افرا دشمت مردن و این باعث میشه شما راحت فارم کنید! ۴_ چون همه کمکم برای ۲ دیقه حواسشون به جنگ بوده، این باعث میشه در لاین های دیگه Creep ها تجمع کردن باشن و شمابرید و طلای زیادی از اونجا کسب کنید. ۵_ اگر تیم شما جنگ را پیروز شود احتمال نا بود کردن یک تاور یا نابود کردن Roshan به دست تیم شما زیاد است که این همه به Carry کمک زیادی میکند.
نکته: اگر تیم شما جنگ را باخته بود بهتر است خودتون رو برای فارم کردن قربانی نکنید. به جنگل برید تا هم تیمی های شما زنده شوند.

سخن آخر
برای LH کردن در بازی حوصله به خرج بدید و زود عصبی نشید ، حرکات دشمن رو زیر نظر داشته باید تا زمان حمله به شما آماده باشید ، برای Stack کردن ثانیه ۵۰ رو به خاطر بسپارید ، بی گدار به آب نزنید تا بی دلیل نمیرید ، زمان رو از دست ندهید در این بازی زمان = طلا(GOLDS) و تجروبه(XP) . سیع کنیدهمیشه در حال درآمدزایی باشید. در آواخر بازی از جنگیدن به تنهایی خوداری کنید و همیشه با کل تیم به جنگ برید ، در مورد خرید آیتم در طول بازی حرف نزدم چون برای هر هیرو فرق میکنه و باید به آموزش اون هیرو مراجعه کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

بهتر است دیدگاه شما در ارتباط با همین مطلب باشد.